Well, let's look at baby carrots. If I buy the two pack which is like 8 pounds of carrots, only eat half a pound, and throw the rest away, it's STILL cheaper than going to Family fare or Hornbacher's and buying a fraction of that. Just one example.
Milk is a dollar a gallon cheaper. With...